Pret putekļu hopperis DSH

Pārvietojot birstošu materiālu, putekļu slāpēšanas hopperis (DSH) novērš putekļu mākoņu veidošanos. Demonstrējot analogu sniegumu, DSH veiksmīgi aizstāj dārgus teleskopiskus krāvējus.

DSH piltuve tiek izmantota beramo materiālu iekraušanai: sāls, cukura, smilšu, sodas, minerālmēslu, graudu, pupiņu, granulu u.c. brīvi plūstošu materiālu.

Piltuves konstrukcija rada blīvu produkta plūsmu bez gaisa atstarpēm, kas nodrošina putekļu slāpēšanu.

Koniskā ārējā tvertne tiek piekarināta pie ierīces augšējā rāmja, izmantojot patentētu piekares sistēmu. Bunkura iekšpusē ir patentēta ierīce, kura paredzēta plūsmas kontrolei caur tvertni. Kad materiāls nonāk DSH, tā svars iedarbojas uz balstiekārtas sistēmu un ārējais bunkurs tiek nolaists attiecībā pret plūsmas kontroles ierīci. Darbības laikā, nepārtrauktas augšup un lejup vērstas vibrācijas uztur raksturīgu, nepārtrauktu plūsmu.

Atšķirībā no teleskopiskās piedurknes, DSH tiek uzstādīta tieši zem padeves punkta, iekārta noteiktā augstumā virs mērķa – kravas automašīnas vai kuģa pildīšanas nodalījuma. Produkta padeves mehānisma un hoppera augstums tiek saglabāts visu iekraušanas laiku. Šis process novērš lielāko daļu grūtību, kuras rodas izmantojot teleskopiskās sviras konstrukciju. DSH nav iekšējo kustīgo daļu un darbībai nav nepieciešami papildus mehānismi.

DSH darbības rezultātā materiāls tiek iekrauts kā sablīvēta, gandrīz cieta plūsma, kas satur ļoti maz gaisa. Kad materiāls no hoppera nonāk iekraušanas tvertnē, dabiska materiāla sablīvēšanās rada ierobežotu gaisa izdalīšanos. Tad, materiāls tiek izstumts no bunkura un pateicoties pretspiedienam strūkla tiek saspiesta. Rezultātā tiek iegūta “saspiesta” materiāla plūsma, kas ir ļoti noturīga pret kritiena augstumu neradot putekļus. Materiāla kraušana procesā visi esošie putekļi tiek notverti un ievilkti materiāla kolonnā. Tādēļ, nonākot zemē, putekļu emisija ir minimāla. Gaisa izspiešana lielā mērā novērš segregāciju.

Vienkārša DSH ekspluatācija nozīmē zemas tehniskās apkopes izmaksas un gandrīz nulles līmeņa putekļu emisiju daudziem birstošajiem materiāliem. Tomēr, tāpat kā daudzām jaunām tehnoloģijām, arī DSH var būt lielākas sākotnējās izmaksas. Tas rada jautājumu, kā finansiāli novērtēt dažādas beramo materiālu iekraušanas sistēmas un kā salīdzināt iespējamos ieguvumus, ko sniedz alternatīvās sistēmas. Putekļu slāpēšanas tvertne novērš putekļu veidošanos iekraušanas laikā, atrisinot šo potenciālo problēmu jau tās rašanās vietā.

             Pieredze rāda, ka šī tehnoloģija ne tikai atrisina problēmas ar putekļu rašanos, bet arī atmaksājas ar ekonomiskiem ieguvumiem – samazinās tīrīšanas un apkopes izmaksas, kā arī materiāla zuduma procents.