Gaisa graudu aspiratori

Graudu putekļu aspiratora darbības princips balstīts uz dažāda svara produktu, lieluma un tā aerodinamiskajām īpašībām. Viegli iedomāties atrakcijas Aerodium piemēru, kurā gaiss tiek pūsts no apakšas uz augšu, un cilvēks lido bezsvara stāvoklī. Ja šī Aerodium caurulē iemest akmeni un bumbu tāda paša izmēra, akmens krīt uz leju, bet bumba ar gaisa plūsmu tiks izmesta uz augšu. Tāda pati svara atšķirība ir graudiem un viegliem piemaisījumiem (salmi, klijas, putekļi u.c). Pēc analoģijas, graudi (kā akmens) nokrīt uz leju, bet vieglāka daļa (bumba), aizlido ar gaisu uz augšu.

Putekļu aspiratora efektīvai darbībai ir nepieciešams nodrošināt graudu padevi ar līdzenu plānu slāni dažu graudu biezumā, kas prasa pietiekami plašu graudu plūsmas zonu. Maksimālā efektivitāte tiek sasniegta ar vertikālu gaisa padevi birstošo graudu pretplūsmā. Tādēļ maza izmēra aspiratori ar gaisa padevi no sāniem ir neefektīvi.

Vadošo lomu spēlē putošā gaisa daudzums graudu masas vienībā. Prakse liecina, ka, lai optimāli tīrīt 1 graudu tonnu stundā, nepieciešams ne mazāk kā 45-50 kubikmetru gaisa ar noteiktu ātrumu. Lai nepieļautu graudu ievilkšanu kopā ar putekļiem, nepieciešams samazināt gaisa plūsmas ātrumu graudu padeves vietā, nemazinot tā apjomu. Šim nolūkam attīrīšanas un putekļu savākšanas vieta paplašināta un izstiepta. Lai savāktu putekļus un atkritumus, tiek uzstādīts ciklons vai filtrs.

BD sērijas graudu plūsmas aspiratoros MAROT tiek ņemtas vērā visas iepriekš minētās nianses, kā arī ir iespēja regulēt gaisa plūsmu un graudu slāni atkarība no piesārņojuma daudzuma un mitruma. Šis aspiratora tips tiek uzstādīts tieši graudu plūsmā (caurulē, pirms vai pēc norijas, konveijera,…. u.c).

MAROT sērijas A priekš tīrīšanas aspirēšanas laikā, atkritumi tiek sadalīti dažādās smaguma daļās. Tīrīšanas procesa vidū smagāki piemaisījumi nokļūst uz šneku, un viegla frakcija iet uz ciklonu vai filtru, kas būtiski palielina iekārtas efektivitāti un atvieglo gaisa attīrīšanu ciklonā vai filtrā. Šis aspiratora veids tiks uzstādīts kā atsevišķā vienībā, vai arī kopā ar tīrītāju.

“AGRO POFF” piedāvā arī slēgtā cikla aspiratorus, kuros izmanto gaisa recirkulāciju, kas tiek iztīrīta iebūvētajā ciklonā un tiek atdota atpakaļ graudu tīrīšanai. Šādas ierīces ir diezgan gabarītas un dārgas.