Rotējošie graudu tīrītāji

Rotācijas tipa tīrāmās mašīnas MAROT tiek izmantoti graudu priekštīrīšanai, smalkai tīrīšanai,  graudu kalibrēšanai. Pieejama komplektācija ar aspiratoru attīrīšanai no putekļiem.

Rotējošais tīrītājs sastāv no korpusa un rotējoša cilindra. Cilindra sastāvā ir dažādu perforācijas izmēru sieti. Atkarībā no ražības, cilindrs var būt dažāda diametra un sietu skaita no 1 līdz 5. Ražība var būt no 5 līdz 400 tonnām stundā.

Sakarā ar nepārtrauktu kustību un vibrācijas trūkumu, katram graudiņam vai daļiņai ir vieglāk iekļūt perforētos caurumos. Sietu tīrīšana notiek augšējā daļā, kas atbrīvota no graudiem.

Uz plakana tīrītāja vibrosietas virsmās bieži notiek graudu atsprāgšana un sieta caurumu aizsērēšana, kas ar laiku traucē graudu izkrišanu caur sietu caurumiem. Sietu tīrīšana tiek veikta ar brīvi staigājošiem birstam pa visu sietu  laukumu, kas pilna ar graudiem.

Darbības laikā rotējošais tīrītājs nerada vibrācijas. Vibrācijas trūkums samazina dinamiskos spēkus, kas ļauj uzstādīt rotējošu tīrāmu mašīnu uz jebkura esoša pamata vai rāmja. Vibrācijas tipa tīrītājiem bieži vien nepieciešams paaugstinātas stiprības pamats.

Mainīgais slīpums un rotācijas ātrums paaugstina produkta caurlaidību, uzlabo kalibrēšanas precizitāti, produktivitāti, nodrošinot vairāk iespēju procesa kontrolei. Rotējošie tīrītāji ideāli piemēroti mitru graudu tīrīšanai.