Vibrācijas sietu priekštīrītāji

Vibrējošie graudu tīrītāji – kompaktas augstas tehnoloģijas mašīnas, kurās  iespējams veikt graudu priekštīrīšanu, precīzu tīrīšanu un sēklu kalibrēšanu. Graudi sortējās  sietos pēc ģeometriskās formas, kā arī pēc tam attīras no putekļiem aspiratoros.

Priekštīrīšanas režīmā sieti tiek uzstādītas viens virs otras: augšā – lielo caurumu siets, apakšā – mazo caurumu siets. Caur augšējo sietu graudi krist uz lejas sietu. Virs pirmā sieta  paliek liels piemaisījums (salmi, zemes gabali, akmeņi, u.c.). Zemākajā sietā notiek graudu sijāšana un atbrīvošana no mazajiem piemaisījumu (smilts, šķelti graudi, ….) . Tīrie graudi paliek sietiņa augšpusē un ir ievilkti gar slīpās plaknes uz sānu.

Precīzā tīrīšanas un kalibrēšanas režīmā sietu skaitu var dubultot, trīskāršot. Tas palielina produktivitāti un dažādu frakciju skaitu. Šāda tīrīšana ļauj atšķirot ne tikai atkritumus, bet arī sadalīt graudus pēc izmēriem: mazos, normālos un lielos. Visa šķirošana notiek pēc graudu biezuma.

Vibrējošie tīrītāji aprīkoti arī ar aspiratoru, kur graudi nokrīt lejup  un gaisa pretplūsma iet no apakšas uz augšu. Tādēļ no graudiem tiek noņemti vieglie piemaisījumi, tukši graudi, klijas. Arī tiek atvieglota turpmāka transportēšana bez putekļiem.