Transportēšanas iekārtas

Graudu transportēšanai tiek izmantoti dažādi konveijeru veidi. Vertikālai pacelšanai izmanto kausiņu elevatorus (norijas), skrāpju konveijerus, šnekus, pneimotransports. Visbiežāk tiek izmantota norija ar dažādu ražību līdz 1000 t/stundā un augstumu līdz 60 metriem vai vairāk.

Horizontāli graudus transportē ar ķēdes vai lentes konveijeriem, šnekiem. Pateicoties slēgtam izpildījumam un vienkāršai apkalpošanai, ķēdes konveijeri plaši izplatīti graudu kompleksos. Ķēžu konveijeriem ir ierobežots garums (parasti 60 metri), dažiem modeļiem ir leņķis ar pacēlumu līdz 45′

Graudu transportēšanai slīpi, bieži izmanto skrāpju konveijerus, kur pārvietojums notiek ar gumijas vai plastikāta skrāpjiem.

Gliemežtransportieri (šneki) plaši izmantoti vertikālai, slīpai, horizontālai graudu transportēšanai, ir modeļi ar līkumu. Galvenais šneku trūkums ir zems ražīgums un liela graudu bojāšanas varbūtība.

Lentes konveijeri ar mazu enerģijas patēriņu, iespējams liels garums (100 metri vai vairāk). Trūkumi: putekļošana iekraušanas-izkraušanas laikā, nepieciešams segt no atmosfēras nokrišņiem, grūtības ar izkraušanu pa vidu.

Pneimatiskais transports ir diezgan kompakts, iespējams samontēt caur sarežģītiem līkumiem, iespējams liels garums. Trūkumi: liels enerģijas patēriņš, salīdzinoši neliela ražība.

AGRO PROFF piedāvā transportēšanas aprīkojumu no vadošajiem piegādātājiem OBIAL, JEMA, PTM technology un citiem ražotājiem.