Tenzodēvēji

Tenzodēvējs ir spēka mērinstrumēnts, kas tiek izmantots iekārtās, kuru pamatā ir deformācijas mērīšana. Tenzometriskie mērinstrumenti tiek izmantoti auto, dzelzceļu, bunkuru, celtņa svaros, dozatoros u.c. Tenzodēvējus var atrāst gandrīz visās mūsdienu elektroniskās svēršanas un dozēšanas sistēmās .

Tenzometriskie devēji nodrošina augstas precizitātes mērījumus, ir izturīgas pret apkārtējās vides ietekmi. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj sasniegt praktiski katra procesa  sistematizēšanu un automatizāciju , izmantojot iekārtas ar elektroniskājiem tenzodēvējiem.

Tenzodēvēji – hermetīski aizmetinātas metāla  konstrukcijas, kuru iekšpusē ir rezistori ar elektrisko ķēdi. Konstrukcija savienota ar tvertni vai svēršanas platformu, un tad, kad svars mainas, devēja korpuss  deformējas, un deformācijas rezultāts tiek pārraidīts uz tenzorezistoriem. Tenzorezistora pretestības izmaiņas reģistrējas indikatorā un pārvēršas uz cipariem ekrānā.

  • Augsta mērījumu precizitāte. Tenzodēvēju precizitātes klase var būt diapazonā no C1 līdz C6, saskaņā ar OIML R 60.
  • Visbiežāk sastopamās dēvēji ar precizitātes klasi C3, kas atbilst kombinētajai 0,02% kļūdai.
  • Liels konstruktīvais sortiments: S-veida, tilta, vienkāršu punktu, mucu un citi. Konkrēta sensora tipa pielietojums ir atkarīgs no svēršanas sistēmas mērķa un konstrukcijas, atrašanās vietas un tā uzstādīšanas metodes. Pateicoties tenzodēvēju liela sortimenta klāstam, jūs varat izvēlēties vispiemērotāko.
  • Materiālu uzticamība. Lielākā dēvēju daļa  ir izgatavoti no alumīnija, nerūsējošā vai leģētā tērauda, ​​kas nodrošina sensoru ilgu kalpošanas laiku. Ūdensnecaurlaidīgas mērierīces, kas izgatavotas no nerūsējošā tērauda ar aizsardzības klasi IP68, ir īpaši izplatītas pārtikas un zivsaimniecības nozarēs.