Aspirācijas sistēmas

Aspirācija – tas ir gaisa attīrīšanas process no putekļiem, kas veidojas graudu transportēšanas un citu iekārtu ekspluatācijas laikā. Galvenās problemas lielās putekļu koncentrācijas gaisā :
1. Graudu putekļi noteiktā koncentrācijā (vairāk nekā 40 g / m³) slēgtā telpā kļūst sprādzienbīstami, kas var izraisīt lielu destruktīva spēka putekļu eksploziju līdz 10 kg / m².
2. Liela putekļu koncentrācija darba vidē ir ļoti kaitīga cilvēka organismam un var izraisīt veselu virkni slimību.
Cīņa pret putekļiem graudu pārstrādes uzņēmumos ir viens no galvenajiem rūpīgā vadītāja uzdevumiem.
Mūsu piedāvātā aspirācijas sistēma un filtri ļauj efektīvi risināt graudu putekļu sprādziena riska samazināšanu un gaisa attīrīšanas problēmas. Kvalitatīvā aspirācija graudu elevatoros palīdz saglabāt graudu putekļu koncentrāciju drošās robežās. Rūpniecības gaisa attīrīšana ražošanas līnijās putekļainās zonās nodrošina pret eksploziju drošu graudu ražotni, iekārtu efektivitāti un ērtus darba apstākļus.
Aspirācija ir ļoti atšķirīga no vienkāršas ventilācijas. Lai veiktu aspirācijas sistēmas kvalitatīvu projektu, uzstādīšanu vai ekspertīzi, nepieciešamas milzīgas teorētiskās zināšanas un plaša praktiskā pieredze. Nav ieteicams uzticēties centieniem cilvēkiem un uzņēmumiem, kuriem nav īpašas izglītības un pieredzes. Pēc ventilācijas speciālistu vispārējā darba, bieži vien, mums bija jāpārtaisa aspirācijas sistēmas. Aspirācijas sistēmās var izmantot caurules tikai ar gludām sienām, vītās caurules būs apaugušas ar putekļiem.
SIA “AGRO PROFF” piedāvā divu veidu aspirācijas sistēmas: lokālie filtri (putekļi paliek produktā), un centralizētu aspirācijas sistēmu (putekļi tiek savākti un izņemti no produkta). Putekļus var savākt ciklonā (attīrīšanas pakāpe 90-95%) vai filtrā (99-99,8%).

Par pamatu mēs ņemam vērā klientu prasības, Eiropas direktīvas, apsekojam visus putekļu avotus un veicam aerodinamisku aprēķinu.
Aprēķinu veikšanai tiek ņemti vērā vairāki faktori: produkta tilpummasa ar aerodinamiskām īpatnībām, putekļu savākšanas punktu skaits, horizontālo cauruļu sekciju garums, vertikālo sekciju augstums, līkumu skaits, adapteri un pagriezieni, ciklona vai filtra pretestība.
Vecajās aspirācijas sistēmās vienā sistēmā savienoti 3-4 putekļu savākšanas punkti, pēc tam putekļu ventilators, kurš caur sevi pārvieto putekļus uz ciklonu. Lieliem elevatoriem nepieciešams aspirēt vairāk nekā 20 punktus, ir 5-6 šādas sistēmas ar 5-6 cikloniem. Tas nav ērti, jo aizņem lielus platumus, sarežģīta apkalpošana, grūtības savākt putekļus no dažādām vietām. Putekļu ventilatori prasa pastāvīgu apkopi un tīrīšanu, lai samazinātu sprādziena risku.
Izmantojot “AGRO PROFF” aspirācijas sistēmas, vienā filtrā ir iespējams savākt līdz pat 20 un vairāk putekļu savākšanas punktu, kas samazina papildus uzturēšanas izmaksas, putekļu emisiju atmosfērā un ļauj atgriezt tīru siltu gaisu atpakaļ uz cehu. Ventilators tiek novietots pēc filtra un visā sistēmā izveido vakuumu, ieskaitot filtru. Caur ventilatoru iet tīrs gaiss pēc filtra. Tāda tipa sistēma ir daudz ērtāka un drošāka.
Mūsu sistēmā precīzi tiek aprēķināti putekļu savākšanas kastes izmēri, cauruļu diametrs un pagriezienu rādiusi, neļaujot produktam (graudiem) aizlidots kopā ar putekļiem. Tiek Izvelēts pareizs filtrs, ventilators ar attiecīgo spiedienu, ņemtas vērā visas līnijas pretestības. Katrā posmā tiek nodrošinātas kontroles lūkas. Pēc montāžas darbu pabeigšanas notiek gaisa ātruma regulēšana katrā sektorā.