Sēklu stacijas

Sēklu sagatavošana- svarīgs lauksaimniecības kultūru audzēšanas tehnoloģijas elements. Materiāla attīrīšanai, kalibrēšanai, tikai veselīgas sēklas ar augstu ienākumu potenciālu atbirumam un preparātu piemērošanai ir liela ietekme uz turpmāko ražu.

Mobilas sēklu stacijas Dorez struktūra ietver divus moduļus: tīrīšana , kalibrēšana, un kodināšana. Pirmais sastāv no aspirācijas bloka, kas nodrošina gaisa plūsmu putekļu un vieglo piemaisījumu atdalīšanai, un cilindriskā tipa sietu tīrītāja MAROT, kas sastāv no diviem līdz pieciem sietiem. Uzstādot gaisa plūsmas nepieciešamo spēku, izvēloties pareizas sietus un pielāgojot sēklu materiālu padošanu, lauksaimnieki var dabūt vienā piegājienā, bez iepriekšējas attīrīšanas, kvalitātes sēklas, kas atbilst augsta līmeņa prasībām.

AGRO PROFF piedāvā arī stacionāro sēklu ražotņu būvniecību zem atslēgas.

Sēklu rūpnīcās ietilpst mašīnu komplekts, kurā tiek veikta smalka graudu tīrīšana, kalibrēšana pēc garuma, biezuma un tilpummasas. Līnijas beigās tiek novietots optiskais šķirotājs, lai atbrīvotos no piemaisījumiem pēc krāsas un izmēra.

Procesa beigās tiek iegūts kvalitatīvs sēklu materiāls, ko var sertificēt Latvijā un Eiropas Savienībā.